Županijsko natjecanje Čitanjem do zvijezda

U ponedjeljak 1. ožujka 2021. održano je županijsko natjecanje Čitanjem do zvijezda. To je već 12. sezona Nacionalnog projekta za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja.

Tema ovogodišnjeg natjecanja je: U svijetu knjiga.

Odabrani su sljedeći naslovi:

1. Miris knjige, Jadranka Klepac
2. Matilda, Roald Dahl
3. Demon školske knjižnice, Morea Banićević
4. Tom Gates : Svjetski dan knjige : Najbolji u povijesti (dosad), Liz Pichon

Našu školu predstavljala je ekipa u sastavu: Leonarda Anušić, 5.b, Lana Vrdoljak, 8.d i Petra Matijević, 8.d te mentorica Julijana Mihaliček. Učenice su svojim postignutim rezultatima omogućile da i OŠ Rugvica sudjeluje na državnom natjecanju koje će se održati u svibnju. Ovi rezultati pokazuju da u našoj školi potičemo čitanje i njegujemo ljubav prema pisanoj riječi, a posebno u ovoj 2021. godini – Godini čitanja. Čestitamo djevojkama te im želimo puno uspjeha na nacionalnoj razini natjecanja!

Zahvaljujemo se i ravnatelju naše škole koji nam je omogućio povećanje knjižnog fonda knjigama koje je trebalo pročitati za ovo natjecanje.

Međunarodna razmjena straničnika

I ove školske godine (2020./2021.) naša škola uključila se u ISLM Bookmark Exchange Project - međunarodni projekt razmjene bookmarkera (straničnika). U projektu su sudjelovali učenici 2. i 4. razreda i 3.b zajedno sa svojim učiteljima  i školskom knjižničarkom. Cilj projekta je izrađivanje straničnika koje će škole – partneri međusobno razmijeniti, poticanje kreativnosti i maštovitosti kod učenika te promocija školske knjižnice. Ovogodišnja tema bila je Good health and well being. Učenicima je predloženo da razmisle o vezi između knjiga, čitanja, knjižnica, dobrog zdravlja i  dobrih životnih navika. Ovogodišnji partneri bile su nam tri  škole iz Litve, jedna iz Hong Konga i jedna iz Slovenije.  Učenici su izradili straničnike, poslali smo ih i  s nestrpljenjem očekivali pošiljku. Početkom ove godine dobili  smo vrlo zanimljive i kreativne straničnike iz Litve, a ostale još čekamo.  Veselimo se i budućim suradnjama s učenicima iz škola diljem svijeta!

Julijana Mihaliček

Bookmarkeri 2021