Velika Turneja radosti Plazma Sportskih igara mladih u Rugvici
Autor: Sanja Hanžek Hrastinski, 7. 4. 2019.

Veliko sportsko-edukativno događanje Turneja radosti Plazma Sportskih igara mladih održalo se u petak (5. 4. 2019.) u OŠ Rugvica  s početkom u 9.30 sati.

Program je započeo zajedničkim paljenjem plamena Turneje radosti koji su upalili g. Mato Čičak, načelnik općine Rugvica, g. Robert Munđer, ravnatelj OŠ Rugvica te Tomislav Gudić i Tihana Butorac iz Plazma Sportskih igara mladih.

Baklju su do cilja donijeli rugvičanski sportaši predvođeni Ivanom Hladnik u pratnji Viktora, maskote Igara. Gospodin Čičak istaknuo je važnost sportskih aktivnosti primarno za djecu i mlade: ''Općina Rugvica puno ulaže u sport i sportske programe za mlade, svjesni smo koliko je sport važan, a podršku imamo i od našeg ravnatelja g. Munđera koji je isto bivši sportaš''.

U sportskom dijelu programa sudjelovala su djeca iz osnovnih škola s područja općine Rugvica koja su se natjecala u napetim turnirima u graničaru i utrci na 60 metara. U graničaru na državnu završnicu su se plasirale ekipe Loptice i Opaki C.

Mladi trkači: Tea Knežević, Lucija Horvat, Luka Marić i Valentino Pavlović osvojili su zlatne medalje u turniru u atletici.

Pobjednici su se plasirali su se na državnu završnicu Plazma Sportskih igara mladih koja će se održati u krajem lipnja, a gdje će u četiri dana imati priliku besplatno uživati u čarima Savudrije i druženju s klincima iz cijele Hrvatske. Pobjednici državnih turnira, sudjelovati će na Međudržavnoj završnici gdje će odmjeriti snage sa djecom iz Bosne i Hercegovine i Srbije u Splitu u kolovozu.  Osim sportskog dijela natjecanja djecu i građane dočekala su mnogobrojna iznenađenja te edukativne aktivnosti u suradnji s Ministarstvom unutarnjih poslova i Nacionalnog programa sigurnosti cestovnog prometa. Sve okupljene čekala je  okrijepa u Coca- Cola Cup corneru, izbor za najboljeg sportaša Hrvatske, te HPB  i Hrvatska pošta korneri. Plazma Sportske igre mladih najveća su amaterska manifestacija u Europi koja djeci omogućuju da se okušaju u 10 sportova: Coca- Cola Cup u nogometu, mali nogomet, Kinder turnir u košarci, HEP turnir u rukometu, odbojka, Hrvatska pošta Cup u tenisu, stolni tenis, HPB turnir u odbojci na pijesku, šah, graničar i atletika. Ove su godine srušile sve rekorde po broju natjecatelja i sudionika. U 2018. godini organizirale su sportska natjecanja u više od 220 gradova i mjesta u regiji i okupili više od 170.000 sudionika. Snaga Igara su upravo njeni sudionici, osnovnoškolci i srednjoškolci iz cijele regije, više od milijun i pet stotina sportaša koji su u 23 godine osjetile što su to sport, druženje i zabava.

Turneja radosti 2019.

Sve najbolje od Sportskih igara mladih možete pratiti na Facebooku “Sportske igre mladih”: https://www.facebook.com/sportske.igre.mladih/

i instagramu: igremladih_hr:  https://www.instagram.com/igremladih_hr/