Coca- Cola Cup 2019. Zagrebačke županije otvoren u Rugvici
Autor: Administrator , 19. 3. 2019.

Prvi kvalifikacijski turnir Coca- Cola Cupa 2019. Zagrebačke županije održao se danas u sportskoj dvorani osnovne škole Rugvica s početkom u 10 sati.

Sportska dvorana u Rugvici danas je bila gotovo premala za sve ljubitelje malog nogometa i njihove navijače koji su se okupili na prvom ovogodišnjem kvalifikacijskom turniru Coca-Cola Cupa. Okupljene učenike pozdravili su gospodin Robert Munđer, predsjednik zajednice športskih udruga i Tihana Butorac, predstavnica Plazma Sportskih igara mladih.

''Općina Rugvica puno ulaže u programe namijenjeni djeci i sportu i veselimo se nadolazećoj Turneji radosti u proljeće'' - izjavio je gospodin Munđer. U sklopu ceremonije otvorenja Tomislav Gudić, direktor natjecanja Plazma Sportskih mladih predao je donaciju sportske opreme osnovnoj školi. Mlade nogometaše iz svoje općine podržala je i Ana Munić, predsjednica općinskog vijeća Rugvice.

Napete nogometne utakmice igrale su se u dvije kategorije: U15 i U18, a pobjedničke ekipe: Cola i  Medenjačići plasirali su se na županijsku završnicu Zagrebačke županije. Predstavnici svih ekipa sudjelovali su i u natjecanju u tehniciranju, a pobjednici su osvojili majice s potpisom Marcela Brozovića, hrvatskog nogometnog reprezentativca. Coca-Cola Cup najveći je turnir u malom nogometu koji se već šestu godinu organizira pod okriljem Plazma Sportskih igara mladih, a ove godine pohodit će čak 100 gradova i mjesta u Hrvatskoj i 21 županiji. Coca- Cola Cup osmišljen je kao nogometna platforma za promicanje sportskih vrijednosti među mladima, fair playa i timskog duha. Kvalifikacijski turniri u gradovima  razigravat će se od siječnja do svibnja nakon čega će uslijediti županijska finala, a ukupno će sudjelovati više od 3.000 ekipa.

Plazma Sportske igre mladih najveća su amaterska manifestacija u Europi koja djeci omogućuju da se okušaju u 10 sportova: Coca- Cola Cup u nogometu, mali nogomet, Kinder turnir u košarci, HEP turnir u rukometu, odbojka, Hrvatska pošta Cup u tenisu, stolni tenis, odbojka na pijesku, šah, graničar i atletika. Ove su godine srušile sve rekorde po broju natjecatelja i sudionika. U 2018. godini organizirale su sportska natjecanja u više od 220 gradova i mjesta u regiji i okupili više od 170.000 sudionika. Snaga Igara su upravo njeni sudionici, osnovnoškolci i srednjoškolci iz cijele regije, više od milijun i pet stotina sportaša koji su u 22. godine osjetile što su to sport, druženje i zabava.

Sve najbolje od Sportskih igara mladih možete pratiti na Facebook stranicama:

“Sportske igre mladih”: https://www.facebook.com/sportske.igre.mladih/
 ''Coca-Cola Cup Hrvatska'': https://web.facebook.com/CocaColaCupHrvatska/