« Svibanj 2024 »

Ekipa Mali genijalci iz Rugvice najspretnija na natjecateljsko-edukativnom programu Plazma Sportskih igara mladih
Autor: Sanja Hanžek Hrastinski, 18. 1. 2024.

Plazma Sportske igre mladih 28. sezonu započele su sportsko-edukativnim programom „Zero Waste – Budi dio igre – Čuvajmo naš planet“ u sklopu kampanje o očuvanju okoliša, razvrstavanju otpada i recikliranju u Osnovnoj školi Rugvica.

Kao najveća amaterska sportska manifestacija u Europi, čiji je cilj promicanje zdravih životnih navika kroz druženje i sport, Plazma Sportske igre mladih prepoznale su mogućnost za kroz svoju platformu doprinesu održivom razvoju te među djecom, mladima i zajednicama diljem Hrvatske promoviraju i rade na unaprjeđenju održivih praksi u zaštiti našeg okoliša.

Zero Waste jedinstven je projekt koji mlade na kreativan način educira kroz igru i sport, a radnje koje su kroz to provedene djeca lakše i prirodnije usvajaju i prakticiraju u svakodnevnom životu. Kroz edukativnu pitalicu mlade se potiče da sami, logičkim zaključcima nalaze uzroke i rješenje problema održivog razvoja, dok je drugi dio – sportski, posvećen praktičnom dijelu razvrstavanja otpada na SIM poligonu.

Djecu u Rugvici najviše je razveselio zeleni SIM poligon, a u spretnosti i razvrstavanju otpada najvještiji su bili Mali genijalci u sastavu Filip Kuprešak, Korina Kolar, Ivan Marić i Victoria Galenić iz 4.a razreda.

Koordinatorica SIM-a: Mirjana Kirin

SIM 2023