« Ožujak 2024 »

EUROPSKI ŠKOLSKI SPORTSKI DAN
Autor: Kornelija Petrović, 1. 10. 2016.

U petak, 30. rujna 2016. godine u OŠ Rugvica obilježili smo Europski školski sportski dan – ESSD 2016.

Europski školski sportski dan je paneuropska inicijativa čiji je glavni cilj promoviranje zdravlja i tjelesne aktivnosti. Inspiriran je Mađarskim školskim sportskim danom koji od 2006. uspješno organizira Mađarski školski sportski savez.

Ove godine u organizaciju Europskog školskog sportskog dana uključilo se 15 europskih zemalja među kojima i Hrvatska, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Koordinator ovog događanja za našu zemlju je Kineziološki fakultet Sveučilišta u Splitu.

Tema Europskog školskog sportskog dana je kretanje, sportsko gibanje bez naglaska na rezultat i poredak. Cilj je osjetiti radost sportskog gibanja na svježem zraku i podići kvalitetu vježbanja u društvu vršnjaka i prijatelja.

Tjelesna neaktivnost četvrti je po redu globalni čimbenik rizika smrti, tako da je jako važno učenike poticati na tjelesnu aktivnost u funkciji očuvanja i poboljšanja zdravlja.

U našoj školi Europski školski sportski  dan obilježili smo na sljedeći način:

Svi učenici vježbaju aerobik uz glazbu (prostor između škole i dvorane);
Rolanje po kružnoj stazi oko škole;
Trčanje po travnatom terenu NK Rugvica;

Nakon  što smo uživali u vježbanju, rolanju i trčanju, okrijepili smo se i tada je počela čaga. Učenici i učitelji uživali su plešući, a kraj današnjeg Europskog školskog sportskog dana obilježio je glasan uzvik: Hoćemo još!!!

Nadamo se da ćemo još puno puta zajednički uživati u ovakvom zanimljivom druženju i tjelovježbi.

EUROPSKI ŠKOLSKI SPORTSKI DAN, 30.9.2016.

>